Toyota Tacoma (Nr 7603621)

Toyota Tacoma
Waga
Sztuk
Toyota Tacoma
Długość
540 cm
ok.
2540 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2540 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kaiserslautern

Od 25 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Arizona, Phoenix

Od 29 cze 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.