(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Verso (Nr 6690265)

Toyota Verso
Waga
Sztuk
Toyota Verso 1 Gen. (2009 - 2013) Minivan
Długość
444 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1595 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1595 kg
Dystans
1259 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Maó

9 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

14 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.