(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Verso (Nr 6720440)

Toyota Verso
Waga
Sztuk
Toyota Verso 1 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Minivan
Długość
446 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1540 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1540 kg
Dystans
3322 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Dystrykt Santarém, Cartaxo

Od 30 lis 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Od 1 gru 2020 do 18 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.