(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TOYOTA VERSO,JAGUAR X TYPE,MAZDA3,GOLF 5 (Nr 4867450)

TOYOTA VERSO,JAGUAR X TYPE,MAZDA3,GOLF 5

Marka i model:

TOYOTA VERSO,JAGUAR X TYPE,MAZDA3,GOLF 5

Waga w kg (łączna):

6400.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1175.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Kenzingen

Od 10 sie 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

Od 10 sie 2019 do 16 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.