Toyota Vios (Nr 7531669)

Toyota Vios
Waga
Sztuk
Toyota Vios 2 Gen. [restyling] (2010 - 2013) Sedan
Długość
430 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1077 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1077 kg
Dystans
2515 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Malezja, Johor, Johor Bahru

Od 1 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Malezja, Sarawak, Kuching

Od 14 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.