(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 13:03

Toyota yaris

(Nr 2161764)
Toyota yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 247.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stargard, 73-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny