(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 19:42

toyota yaris

(Nr 2409460)
toyota yaris

Marka i model:

toyota yaris

Waga w kg (łączna):

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1852.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Termin elastyczny