(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 19:07

Toyota Yaris (Nr 2753684)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

850.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 763.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Sevilla, Hiszpania

Od 31 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Calatayud, Hiszpania

Od 3 cze 2018 do 4 cze 2018