(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Yaris (Nr 3282154)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 932.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Köflach

Od 24 wrz 2018 do 25 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 wrz 2018 do 28 wrz 2018


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.