(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota yaris (Nr 4656600)

Toyota yaris

Marka i model:

Toyota yaris

Waga w kg (łączna):

950.00

Budżet zlecenia [zł]:

550

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 439.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 4 lip 2019 do 5 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

5 lip 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.