Toyota Yaris (Nr 4963118)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2507.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Łotwa, Liwonia, Ryga

12 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.