(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Yaris (Nr 5263594)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota yaris

Waga w kg (łączna):

830

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1422.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Brzozów

16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Geldria, Beusichem

20 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.