Toyota Yaris (Nr 5883217)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1091.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Sant Cugat Del Vallès

27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

29 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.