Toyota Yaris (Nr 6386355)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1197.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Karlsruhe

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

29 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.