Toyota Yaris (Nr 6424716)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris P1 [restyling] (2003 - 2005) Hatchback 5-Puertas
Długość
364 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
150 cm
ok. 940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 940 kg
Dystans: 1672 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Lorca

Od 28 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 14 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.