Toyota Yaris (Nr 6484699)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris XP130 (2011 - 2014) Hatchback 5-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1095 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1095 kg
Dystans: 462 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 21 wrz 2020 do 1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 5 paź 2020 do 11 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.