Toyota Yaris (Nr 6484738)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris XP130 (2011 - 2014) Hatchback 5-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1095 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1095 kg
Dystans: 462 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 21 wrz 2020 do 1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 5 paź 2020 do 11 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.