Toyota Yaris (Nr 6498736)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris XP9 (2005 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
375 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok. 1130 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1130 kg
Dystans: 1903 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Candanedo De Fenar

Od 19 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Fulda

Od 26 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.