(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Yaris (Nr 6647823)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris P1 [restyling] (2003 - 2005) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
364 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
150 cm
ok.
940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
940 kg
Dystans
2170 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Krosno Odrzańskie

Od 3 gru 2020 do 5 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 6 gru 2020 do 7 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.