Toyota Yaris (Nr 6836443)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP150 (2013 - 2020) L Sedan
Długość
444 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1080 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1080 kg
Dystans
2061 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Tucumán, San Miguel De Tucuman

Od 26 gru 2021 do 23 sty 2022

Adres i termin dostawy

Argentyna, Rn, Bariloche

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.