Toyota Yaris (Nr 6836443)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP150 (2013 - 2020) L Sedan
Długość
444 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1080 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1080 kg
Dystans
2061 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Argentyna, Tucumán, San Miguel De Tucuman

Od 26 gru 2021 do 23 sty 2022

Adres i termin dostawy

Argentyna, Rn, Bariloche

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.