(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Yaris (Nr 7280557)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP130 [restyling] (2014 - 2017) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
2206 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Puglia, Latiano

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.