Toyota Yaris (Nr 7472844)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP130 (2011 - 2014) Hatchback 5-Doors
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1050 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1050 kg
Dystans
2458 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

6 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.