(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Yaris (Nr 7550324)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP130 [2th restyling] (2015 - 2020) Sedan
Długość
436 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1088 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1088 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 15 mar 2021 do 21 mar 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Od 22 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.