Toyota Yaris (Nr 7589469)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP9 (2005 - 2009) Hatchback 3-Doors
Długość
375 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
8979 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 1 kwi 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Demokratyczna Republika Konga, Kinszasa, Kinszasa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.