Toyota Yaris (Nr 7670735)

Toyota Yaris
Waga
Sztuk
Toyota Yaris XP9 (2005 - 2009) Hatchback 5-Doors
Długość
375 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
2129 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 23 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Chełmno

Od 25 cze 2021 do 1 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.