(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-14 00:07

Toyota Yaris Verso (Nr 3646089)

Marka i model:

Toyota Yaris Verso

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1113.00 km

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Leverkusen, Niemcy

Od 14 gru 2018 do 18 gru 2018

Adres i termin dostawy

Pruszcz Gdański, Polska

Od 21 gru 2018 do 26 gru 2018