Toyota Yaris Verso (Nr 7646282)

Toyota Yaris Verso
Waga
Sztuk
Toyota Yaris Verso 1 Gen. [restyling] (2003 - 2006) Minivan
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
170 cm
ok.
1020 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1020 kg
Dystans
1170 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Reiferscheid

Od 14 kwi 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Samoklęski

Od 14 kwi 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.