(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TOYOYA COROLLA E12 2006 Kombi (Nr 5712026)

TOYOYA COROLLA E12 2006 Kombi

Marka i model:

Toyota Corolla 1.6 2006 Kombi

Waga w kg (łączna):

1670

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2332.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Tarnów

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.