(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-28 00:16

Tractor

(Nr 2327136)

Marka i model:

Massey Ferguson 265 4 Turbo

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3471.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny samodzielnie poruszać się po polskich trasach, ponieważ ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa normy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze korzysta się z naczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych posiadają odpowiednio dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przekracza możliwe zasady rozmiarem lub wagą, konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

    Koszt transportu maszyny rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być dodatkowo czas przewozu.

Adres i termin nadania

Ørje, 1870, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

El Ejido, 04711, Hiszpania

Termin elastyczny