(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tractor (Nr 5090438)

Tractor

Marka i model:

Carraro vigneto 61 cv

Długość [m]:

5.40

Szerokość [m]:

1.90

Wysokość [m]:

2.40

Waga w kg (łączna):

3500

Dystans: 2451.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Altenburg

15 paź 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Castelo Branco

15 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych niejednokrotnie jest transportem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny swobodnie poruszać się po jezdniach, bowiem ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Kłopot przedstawiać może również napór osi pojazdów uprawnych, który przewyższa standardy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają należycie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, kiedy pojazd przerasta możliwe reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu maszyny uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również termin transportu.