(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tractor (Nr 5262970)

Tractor

Marka i model:

Case jx90

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

5000

Dystans: 607.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Cubillas De Santa Marta

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych niejednokrotnie jest transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po jezdniach, bowiem ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak także w Europie. Problem przedstawiać może jeszcze napór osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa standardy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko stosuje się naczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni posiadać prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przekracza możliwe standardy wielkością lub wagą, potrzebne jest dostanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

Koszt przewozu maszyny rolniczego jest zależna od wielkości, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być również czas przewozu.