(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tractor (Nr 5346014)

Tractor

Marka i model:

Massey Ferguson

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

8

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

6500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 1 lis 2019 do 28 lis 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kentucky, Lexington

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie jeździć po drogach, dlatego że ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Trudność stanowić może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przerasta standardy dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych mają odpowiednio dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy maszyna przekracza dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu pojazdów uprawnych

Koszt transportu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być jeszcze czas przewozu.