(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tractor (Nr 5460982)

Tractor

Marka i model:

John Deere 6506

Długość [m]:

4.5008

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4649

Budżet zlecenia [€]:

500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po drogach, jako że ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w UE. Komplikację przedstawiać może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, który przerasta standardy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły używa się przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych mają właściwie dostosowanymi lawetami, które potrafią przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa dopuszczalne zasady gabarytami lub ciężarem, konieczne będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Koszt transportu maszyny uprawnego jest zależna od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być również czas transportu.