Tractor pequeño, nevera, lavadora, máquinas de mano, máquinas eléctricas, mobiliario de casa complet (Nr 7299616)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

12

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 1115.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Tangier-Tetouan, Larache

3 maj 2021


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony firmy transportowej, która musi umiejętnie osłonić urządzenie, aby ustrzec się zniszczeń, otarć jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz maszyn i sprzętu należą spawarki, wyważarki, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu będzie zależna przede wszystkim od wymiarów jak i ciężaru urządzenia, a dodatkowo od trasy czyli od punktu załadunku do miejsca rozładunku. Często przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania należytych koncesji jak i dużej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W Polsce średnia cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, transport urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z kosztem blisko 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu urządzeń lub sprzętu na obczyznę

Głównymi kierunkami w międzynarodowym transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Średni koszt transportu maszyn i sprzętu za jeden km na trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 złotych. Orientacyjnie np., transport spawarki do Wielkiej Brytanii cena wyniesie blisko 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował blisko 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje średnio 1,18 zł/km, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.