(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Trailed mower with drawer bar removed x 1, Drawer bar for trailed mower x 1 (Nr 7591689)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Trailed mower with drawer bar removed
320 x 250 x 200 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Drawer bar for trailed mower
430 x 100 x 120 cm
100 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1600 kg
Dystans
1082 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Holle

Od 5 kwi 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Droitwich

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych często bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie poruszać się po jezdniach, bowiem ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Europie. Utrudnienie przedstawiać może dodatkowo nacisk osi maszyn rolniczych, który przekracza zasady możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych często używa się przyczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych posiadają odpowiednio przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przerasta dopuszczalne standardy gabarytami lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być również termin transportu.