Trailer (Nr 5962892)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 788.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Lepe

8 kwi 2020


Transport przyczep

W oszacowaniu kosztu transportu przyczepy, istotne znaczenie mają gabaryty, ciężar, czas konieczny na załadunek i wyładunek, długość trasy, a również termin wykonania przewozu. Podanie dokładnych wymiarów naczepy pozwoli firmie transportowej na dokładne oszacowanie kosztów. Ważność ma również to, czy przyczepa jest sprawna (posiada działające koła). Pośród transportowanych przyczep znajdują się przyczepy gastronomiczne, rolnicze, pod kajakowe, a także lawety.

Przykładowo, za przewóz przyczepki do transportu jednośladów z Niemiec do kraju (Łabiszyna) zapłacono niecałe 640 zł (co umożliwiło zaoszczędzenie blisko 463 zł w zestawieniu do stawek rynkowych). Za przewóz przyczepy gastronomicznej z Bydgoszczy do Katowic zapłacono niecałe 450 złotych (co pozwoliło na zaoszczędzenie pawie 326 złotych w zestawieniu do stawek obowiązujących na rynku). Kiedy chodzi o przyczepy pod skuter śnieżny na trasie Knurów-Warszawa (330 km) koszt transportu wyniósł w przybliżeniu 300 zł.

Czynnikami, mającymi wpływ na koszt przewozu naczepy kempingowej są podobne jak przy transporcie innych przyczep czyli: długość trasy, gabaryty, ciężar i sprawność naczepy. W przypadku jeśli firmy przewozowe rozpatrują naczepę jako doładunek, wówczas cena przewozu jest często tańsza.