(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-12-31 14:46

traktor

(Nr 2249007)
traktor

Marka i model:

zetor 8245

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2254.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych z reguły jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po jezdniach, bo ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Przeszkodę przedstawiać może również napór osi pojazdów uprawnych, który przerasta standardy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie stosuje się naczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować właściwie dostosowanymi lawetami, które są w stanie przetransportować maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przerasta dopuszczalne reguły gabarytami lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

    Cena przewozu maszyny uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.

Adres i termin nadania

Cathair na Gaillimhe, Irlandia

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

20 sty 2018