(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-25 19:17

Traktor (Nr 2751076)

Traktor

Marka i model:

Massey

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000.00

Dystans: 2071.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych niejednokrotnie bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Sporawe urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie jeździć po polskich trasach, ponieważ ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Utrudnienie powodować może również napór osi urządzeń uprawnych, który przekracza zasady dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się przyczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych mają odpowiednio przysposobionymi lawetami, które mogą przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przewyższa dozwolone standardy wymiarami lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

    Cena przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.

Adres i termin nadania

Carcassonne, 11000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Simrishamn, 272 32, Szwecja

Termin elastyczny