(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-22 20:46

Traktor

(Nr 2998368)
Traktor

Marka i model:

Steyr diesel Traktor typ 188

Długość [m]:

3.16

Szerokość [m]:

1.77

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 658.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych prawie zawsze bywa przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie jeździć po ulicach, gdyż ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w UE. Przeszkodę stanowić może również nacisk osi pojazdów rolniczych, który przerasta zasady dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze wykorzystuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni dysponować stosownie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza możliwe zasady gabarytami lub ciężarem, konieczne będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów rolniczych

    Koszt transportu ciągnika rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Klausenweg, Linz, 4040, Austria

23 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polskiej Organizacji Wojskowej, Częstochowa, Polska

Termin elastyczny