Traktor (Nr 5872198)

Marka i model:

Volvo BM814

Długość [m]:

4.36

Szerokość [m]:

2.70

Wysokość [m]:

2.70

Waga w kg (łączna):

6740

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1042.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Deurne

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Treffen

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych często bywa przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Sporawe maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą zwyczajnie jeździć po drogach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Problem stanowić może dodatkowo nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza standardy dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie wykorzystuje się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych mają należycie przysposobionymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa dopuszczalne zasady gabarytami lub wagą, potrzebne będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu ciągników rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być również termin transportu.