Traktor (Nr 6206553)

Traktor

Marka i model:

Deutz-Fahr D7207 C

Długość [m]:

4.30

Szerokość [m]:

1.99

Wysokość [m]:

2.53

Waga w kg (łączna):

2920

Dystans: 3988.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Irak, Erbil Governorate, Erbil

Od 1 sie 2020 do 30 sie 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych niejednokrotnie bywa transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie jeździć po drogach, dlatego że ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Komplikację stanowić może także nacisk osi maszyn rolniczych, który przewyższa standardy dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać należycie dostosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przewyższa dopuszczalne zasady gabarytami lub ciężarem, wymagane jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także termin przewozu.