(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Traktor Deutz-Fahr 6.50 bez osprzętu (Nr 6160116)

Marka i model:

Traktor Deutz-Fahr 6.50 bez osprzętu

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.95

Waga w kg (łączna):

6000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1195.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Halland, Varberg

Od 29 maj 2020 do 4 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kobyłki

Od 30 maj 2020 do 9 cze 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych zazwyczaj bywa przewozem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po drogach, gdyż ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Kłopot powodować może również napór osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta standardy dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się przyczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają należycie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przerasta dozwolone normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest otrzymanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn uprawnych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i stanu maszyny. Na wycenę transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.