(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-28 22:10

Traktor ms25

(Nr 2642016)
Traktor ms25

Marka i model:

MS 25

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1938.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów rolniczych nierzadko bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po drogach, bo ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Kłopot przedstawiać może jeszcze napór osi pojazdów uprawnych, jaki przewyższa zasady możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni posiadać stosownie przysposobionymi lawetami, które potrafią przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeśli maszyna przekracza możliwe normy rozmiarem lub wagą, konieczne jest otrzymanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

    Koszt przewozu maszyny rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Levanger, 7600, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny