Traktor + Pflug (Nr 5024834)

Marka i model:

Fendt Vario 211 + 2schar Pflug

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

6500.00

Dystans: 2266.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Langenau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rosja, Sankt Petersburg, Petersburg

17 lip 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych zazwyczaj jest transportem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, gdyż ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może dodatkowo nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta standardy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj stosuje się naczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają stosownie przystosowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przekracza dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze termin przewozu.