(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 16:08

Traktorek na palecie

(Nr 2332036)

Marka i model:

Kosiarka

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 511.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zagwiździe, 46-030, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny