(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Traktorek z Danii (Nr 5690638)

Marka i model:

TRACTOR New Holland tce55

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1168.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania, Ostbirk

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Sadkowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.