(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 10:45

Transport 3 Aut osobowych z Holandii Roterdam

(Nr 2121417)

Marka i model:

średniej klasy typu golf, audia4

Waga w kg (łączna):

2400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 913.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rotterdam, 3084 CA, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Choszczno, 73-200, Polska

Termin elastyczny