(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 10:06

Transport 9 samochodow osobowych z Thun do Rzeszowa

(Nr 2340996)
Transport 9 samochodow osobowych z Thun do Rzeszowa

Marka i model:

Peugeot,nissan,renault,ford..

Waga w kg (łączna):

1.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1536.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Thun, Szwajcaria

Od 5 lut 2018 do 8 lut 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Od 9 lut 2018 do 13 lut 2018