(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transport Audi a3 Rumunia - Czechy (Nr 6074265)

Transport Audi a3 Rumunia - Czechy

Marka i model:

Audi a3 2005

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1003.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Caraș-Severin, Reșița Română

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Pilzneński, Blovice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.