(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRANSPORT AUDI A6 SEDAN AUTOSTRADA A4 (Nr 5563675)

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 117.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Paszkówka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowa Jastrząbka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.